Pages Menu
Categories Menu
Charakterystyka nowoczesnych apartamentów

Charakterystyka nowoczesnych apartamentów

W dobie dwudziestego pierwszego wieku poszukujemy wysokiego standardu oraz nowoczesnych rozwiązań. Także w kontekście nieruchomości mieszkalnych. Naprzeciw zapotrzebowaniu klientów wychodzą solidne i zaufane spółki deweloperskie, które oferują konsumentom innowacyjne nieruchomości mieszkalne oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach zarówno z zakresu architektury, jak i z zakresu działań budowlanych. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się kupowanie tak zwanych apartamentów, które – jak zapewniają inwestorzy – znacznie przewyższają standard zwykłych mieszkań. Warto wiedzieć, czym rzeczywiście różnią się apartamenty od innych lokali mieszkalnych, ponieważ w przypadku poszukiwania nowej nieruchomości należy mieć świadomość istnienia nierzadko bardzo ważnych różnic oraz jednocześnie pewnych podobieństw, których naturalnym biegiem rzeczy nie da się przecież uniknąć. Gdzie zatem można dzisiaj znaleźć nowoczesne apartamenty? Jakie wyznaczniki pełnią największą rolę jeśli chodzi o wpływ na współczesnego konsumenta? Odpowiedzi na te pytania w dużej mierze warunkują pracę inwestorów oraz firm budowlanych.

Najważniejsze cechy apartamentów

Apartament powinien mieć przede wszystkim duży metraż. Powszechnie przyjmuje się, że tego rodzaju nieruchomości powinny być większe niż sto metrów kwadratowych. Bardzo ważny jest oczywiście układ pomieszczeń. Z jednej strony dużą uwagę poświęca się dzisiaj pomieszczeniom otwartym, taki jak salon z aneksem kuchennym. Z drugiej strony bardzo ważna jest prywatność lokatorów. Złotym środkiem dla projektantów jest więc stworzenie takich lokali mieszkalnych, które będą ze sobą łączyć oba rozwiązania. Zazwyczaj apartamenty charakteryzują się więc w części salonowo-kuchennej dużą przestrzennością i otwartością. Jeśli chodzi o elementy takie jak sypialnie, gabinety czy łazienki przestrzeń jest bardziej prywatna, a więc oczywiście zamknięta. Wszystkie instalacje w apartamencie muszą pozostawać bez zarzutu, dlatego inwestorzy bardzo dużą uwagę skupiają na zatrudnieniu odpowiedniej firmy wykończeniowej. W apartamencie nie znajdziemy także tańszych materiałów. Królują tam przede wszystkim trwałe i szlachetne gatunki drewna, materiały nierdzewne czy kamienne.

Lokalizacja apartamentu

Apartamenty muszą posiadać oczywiście odpowiednią lokalizację. Nierzadko bywa tak, że dla wygody mieszkańców deweloperzy budują nowe budynki (nie tylko z apartamentami, ale także z mieszkaniami) w samym centrum miasta. Z drugiej strony stawia się dzisiaj także na rozwiązania ekologiczne, dlatego wiele nieruchomości powstaje za miastem. Dobre drogi dojazdowe, garaże podziemne i nowoczesne windy to wyznaczniki, bez których apartament traci na znaczeniu. Co ciekawe, zwykłe budynki mieszkalne także coraz częściej posiadają wspomniane dodatki, dzięki którym standard polskich nieruchomości znacznie wzrasta.

Mieszkanie a apartament

mieszkaniaCzym zatem różni się mieszkanie od apartamentu? Na pozór różnice są bardzo widoczne, jednak nierzadko apartament można pomylić z tak zwanym mieszkaniem o podwyższonym standardzie. Duże firmy deweloperskie oraz doświadczeni inwestorzy nie operują terminem apartament, jeśli nie mają pewności co do jego standardu. Niestety wielu właścicieli prywatnych sprzedających mieszkania na rynku wtórnym mylnie wprowadza klientów w błąd informując o tym, iż nieruchomość ma standard apartamentu. W przypadku wątpliwości warto zatrudnić profesjonalnego rzeczoznawcę, który ustali stan faktyczny nieruchomości mieszkalnej wystawionej na sprzedaż. Z pewnością bezpieczniejszą oraz wygodniejszą opcją jest więc korzystanie z ofert deweloperskich. Tych na rynku jest zresztą całkiem sporo. Jeśli chodzi o apartamenty Jelenia Góra jest przykładem miasta, w którym od lat pojawiają się ciekawe propozycje w tym temacie. Należy także zaznaczyć, że dużo apartamentów powstaje w największych miastach Polski, nierzadko w samym centrum.

Charakterystyka nowoczesnych apartamentów na pierwszy rzut oka wcale nie jest trudna. Wysoki standard, duży metraż i atrakcyjna lokalizacja to elementy, bez których o apartamencie nie można mówić. Jednocześnie należy mieć świadomość tego, że sprawa wcale nie jest taka prosta jak w oczach konsumenta może wyglądać. Niektóre nieruchomości zwane szumnie apartamentami to po prostu mieszkania o podwyższonym standardzie, które w rzeczywistości mogą nie spełniać oczekiwań współczesnego konsumenta. Warto kupując mieszkanie sprawdzić, jakie materiały zostały użyte przy budowaniu mieszkania oraz całego budynku. Często okazuje się, że w przypadku mieszkań o podwyższonym standardzie użyte produkty są mniej trwałe i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż te, które stosuje się w przypadku apartamentów. W przypadku zakupu konkretnego lokalu trzeba sprawdzić wszystkie elementy kilka razy, ponieważ cena apartamentów wcale nie jest najniższa. Na szczęście w przypadku sprawdzonych deweloperów kupowanie kota w worku nie jest możliwe, ponieważ doświadczone i zaufane firmy deweloperskie dbają o swojego klienta mając świadomość, że spełniając jego oczekiwania podnoszą tym samym standard firmy.

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *