Pages Menu
Categories Menu
Rynek deweloperski w Poznaniu

Rynek deweloperski w Poznaniu

Pomimo kryzysu na rynku pierwotnym przestrzeń Poznania wydaje się mieć całkiem dobrze, zwłaszcza, że – jak się okazało – stolica Wielkopolski jest obecnie w ścisłej czołówce miast pod względem liczby dostępnych ofert oraz ilości zawieranych transakcji. Do mieszkań najczęściej poszukiwanych na terenie całego kraju są bez wątpienia mieszkania dwu i trzypokojowe, co z pewnością wynika z faktu, ze na zakup mieszkania decydują się przede wszystkim młode małżeństwa oraz pary nastawione na założenie w przyszłości rodziny. Większe mieszkanie jest też zdecydowanie bardziej komfortowe, przez co inwestycja w tego typu obiekt wydaje się być bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie.

W zależności od preferencji mieszkańcy Poznania mogą mieszkać w ścisłym centrum aglomeracji lub na jego obrzeżach, przede wszystkim dlatego, że inwestycje deweloperskie charakteryzują się coraz wyższym standardem i coraz niższymi cenami. Jeżeli chodzi o osobę, jaką jest dobry deweloper Poznań także ma się czym pochwalić, ponieważ coraz więcej inwestycji wpasowanych jest w wizerunek całego miasta. Ze względu na to, że kolejne obiekty budowane za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań technologicznych obwarowane są surowymi przepisami prawnymi, kolejne biurowce i osiedla mieszkaniowe spełniają coraz wyższe normy budowlane, a jest to spowodowane przede wszystkim zwiększoną świadomością samych nabywców, doskonale zdających sobie sprawę z tego, jak duża konkurencja panuje obecnie na rynku. Jeszcze jakiś czas temu nieruchomości deweloperskie nie cieszyły się dobrą opinią, głównie za sprawą samych inwestorów, którzy niejednokrotnie nie dokładali starań, aby ich działania były nie tylko zyskowne, ale i dobrze zorganizowane. Nieufność wobec deweloperów sprawiła, że nawet jeżeli lokalizacja i metraż lokalu uznawane były za atrakcyjne pod względem finansowym i estetycznym, potencjalni lokatorzy decydowali się na mieszkanie pochodzące z rynku wtórnego, nawet jeżeli konieczne okazywało się przeprowadzenie generalnego remontu. Dzisiaj jednak, kiedy deweloperzy dbają o każdy szczegół i mają świadomość tego, że potencjalni nabywcy błyskawicznie mogą przejść do konkurencji, nowoczesne obiekty coraz bardziej przypominają funkcjonalne i estetyczne dzieła sztuki, doskonale oddające charakter przestrzeni zewnętrznej.

Minęły już czasy, kiedy na zniszczonych i zaniedbanych ulicach pojawiały się całkowicie nieadekwatne do otoczenia biurowce czy bloki mieszkalne, przede wszystkim dlatego, że zwiększony nacisk na estetyzację przestrzeni, w której się poruszamy stał się dzisiaj pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę. Każdy z nas chce mieszkać w miejscu, które odznacza się elegancką fasadą i jest w pełni komfortowe, nic więc dziwnego, że obecnie nawet budynki użyteczności publicznej stają się bardziej przytulne i przyjazne dla potencjalnego klienta. Przewiduje się, że w strefie stolicy Wielkopolski – podobnie zresztą jak było już w przeszłości – zwiększonym zainteresowaniem odbiorców cieszyć się będą atrakcyjne i przede wszystkim doskonale zaprojektowane lokalizację. Jeżeli którakolwiek z inwestycji nie cieszy się spodziewanym zainteresowaniem, z pewnością ma to związek z brakami, o które nie zadbał deweloper. Jeżeli chodzi o osobę, jaką jest dobry deweloper Poznań może się jednak pochwalić inwestorami sprawnie poruszającymi się po rynku nieruchomości i działającymi w sposób, który odpowiada w pełni oczekiwaniom i potrzebom klientów. Nowe inwestycje w okolicy Wielkopolski można zresztą obejrzeć na stronach internetowych różnych deweloperów. Jeśli chodzi o zawód jakim jest deweloper, Poznań z pewnością charakteryzuje się ciekawymi i bardzo zróżnicowanymi ofertami. Mowa tutaj nie tylko o nieruchomościach w ścisłym centrum Poznania, ale także o tych mieszkaniach i osiedlach, które zostały  zlokalizowane za miastem. Te ostatnie posiadają dobre drogi dojazdowe, więc odległość od centrum nie ma dla mieszkańców dużego znaczenia. Tym bardziej, że na osiedla podmiejskie dojeżdża komunikacja miejska. Jakie cechy powinien dziś zatem posiadać dobry i zaufany deweloper? Osoby odpowiedzialne za budowanie nowoczesnych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych powinny odznaczać się przede wszystkim doskonałym wyczuciem i świadomością rynku, a także doświadczeniem w branży, dzięki czemu możliwe byłoby uniknięcie jakichkolwiek wpadek, nieadekwatnych do popytu. W przypadku Poznania coraz częściej pojawiają się także niewielkie lokale mieszkalne, które cieszą się zainteresowaniem przede wszystkim ludzi młodych, którzy poszukują swojego pierwszego mieszkania i nie potrzebują na starcie niczego większego, jednak inwestycje uwzględniają także odmienne gusta, przez co stają się bardziej elastyczne. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innowacyjnych powierzchni biurowych, także w przypadku budynków mieszkalnych istnieje możliwość połączenia ze sobą dwóch mniejszych mieszań, dzięki czemu właściciele mogliby zaopatrzyć się w zdecydowanie większy metraż.nowe mieszkania

Młode osoby mają mniejszą zdolność kredytową, nic więc dziwnego, że deweloperzy postanowili wykorzystać sytuację i oddać do dyspozycji mieszkania o mniejszych powierzchniach. Właśnie dokładne badania rynkowe sprawiają, że dobry deweloper doskonale będzie wiedział jakie inwestycje spotkają się z pozytywnym odbiorem, a które są mało stabilne i przez to bardziej ryzykowne. Do takiego strategicznego działania niezbędne jest jednak duże doświadczenie i staż, dlatego nie wszystkim udaje się wpasować w rynek nieruchomości. Mając na uwadze osobę, którą może być dobry deweloper Poznań generuje niższą wartość całkowitą lokali, do których można zaliczyć nie tylko nowe osiedla zamknięte, stanowiące czasami nawet niezależne enklawy, wyposażone we wszystko, co niezbędne do spokojnego i komfortowego życia, ale także nowoczesne i przestronne powierzchnie biurowe, głównie dlatego, że stolica Wielkopolski staje się coraz bardziej rozbudowana pod względem infrastruktury drogowej. Świetne skomunikowanie sprawia, że inwestorzy coraz chętniej zapuszczają swoje korzenie rozwijając w Poznaniu swoje biznesy. Im więcej komfortowych przestrzeni użytkowych, tym lepiej, dlatego też na obrzeżach miasta rozwijają się kolejne dzielnice, nabierając zupełnie nowego kształtu i charakteru. Dobrzy deweloperzy starają się nie tylko sprostać oczekiwaniom i wymaganiom różnych typów odbiorców, ale także ułatwiają zaopatrzenie się w poszczególne lokale, umożliwiając rozłożenie wartości mieszkania na niższe raty, albo zmieniając systemy pobierania opłat. W zależności od zasobności własnego portfela oraz upodobań mieszkania można nabywać w stanie deweloperskim lub w tzw. standardzie „pod klucz”, przez co każdy samodzielnie może wybrać w jakim miejscu będzie chciał zamieszkać.

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *