Pages Menu
Categories Menu
Szkoły muzyczne dla dziecka

Szkoły muzyczne dla dziecka

Kiedy przychodzi początek roku szkolnego, obok wielu trudnych decyzji rodzice mają do podjęcia jeszcze jedną. Wielu z nas zastanawia się na jakie zajęcia dodatkowe posłać swoje dziecko. A może warto dać mu chwile wytchnienia popołudniami? Zdania na ten temat są podzielone.
Jak zaznaczają eksperci, nawet przedszkolakowi zajęcia dodatkowe mogą pomóc. Nie możemy jednak nadmiernie obciążać nimi dziecka, to znaczy, że jeżeli widzmy, że dziecko ma poczucie rytmu i rwie się do instrumentów, możemy zapisać je na kurs, jeżeli jednak córka grająca na pianinie to nasze marzenie, to spokojnie możemy sobie to darować. Podstawowym narzędziem rozwoju w wieku przedszkolnym nadal jest swobodna zabawa. To właśnie w swobodnej zabawie dziecko rozwija się najpełniej, ponieważ ma możliwość samodzielnego dostosowania bodźców i zadań rozwojowych do własnych indywidualnych potrzeb.

Jeśli jednak rodzic chce zapisać przedszkolaka na dodatkowe zajęcia, warto żeby pamiętał o tym, by zachować ostrożność i nie przesadzać z zajęciami, ponieważ każde nowe miejsce, jest dla dziecka stresem, więc przyzwyczajenie się do kilku grup może stanowić dla dziecka problem. Nie posyłajmy dziecka na zajęcia dodatkowe kosztem przebywania z rodziną. Może warto chodzić na zajęcia wspólnie i twórczo spędzać tam czas. Wszystkie zajęcia, które wybieramy, powinny być dla dziecka przyjemnością i zabawą, nie ma sensu zmuszanie go do chodzenia na zajęcia, na których się nudzi, gdzie jest niemiła pani albo gdzie dziecko chodzi niechętnie. Zamapiętaj, że „zwykłe” zajęcia takie jak rytmika, plastyka czy angielski są lepsze niż „nowoczesne” techniki uczenia się. Może warto zapisać dziecko do takiego miejsca jak http://szkola-kapodaster.pl szkoły muzyczne.
Zdecydowanie szybciej natomiast dobierzemy zajęcia dla dziecka w wieku szkolnym, ponieważ istotne jest tu nawiązywanie relacji z grupą rówieśniczą a także coś, co można by nazwać „poszukiwaniem siebie” (albo budowaniem tożsamości).Z tego względu dzieci w wieku szkolnym często zapalają się do różnych przedsięwzięć i chodzą na zajęcia, na które chodzi ich kolega czy koleżanka. Częsta zmiana zajęć służy właśnie poznaniu samego siebie i wypróbowaniu jak największej liczby możliwości. Dzięki temu dziecko ma szansę dowiedzieć się co lubi, co mu się podoba, co go pasjonuje. Dla naszego dziecka jedyne kryterium to zajęcia ciekawe i nudne. Jeśli dziecko zapala się do jakichś zajęć i wytrwale w nich uczestniczy warto je wspierać, gdyż może być to oznaką uzdolnień naszego dziecka w tym kierunku, na przykład uzdolnień muzycznych. Warto wtedy rozwijać ten talent zapisując dziecko do profesjonalnej szkoły muzycznej. Pamiętaj jednak, że dziecko oprócz szkoły i zajęć musi mieć czas na odpoczynek, zwłaszcza w ruchu i na świeżym powietrzu, nudzenie się, leniuchowanie, rozmyślanie o niebieskich migdałach, na podtrzymywanie relacji z rówieśnikami, zwane czasem włóczeniem się, na bliski i pozbawiony pośpiechu kontakt z rodzicami.

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *