Pages Menu
Categories Menu
Wesele krok po kroku, czyli kiedy zamówić zespół muzyczny?

Wesele krok po kroku, czyli kiedy zamówić zespół muzyczny?

Jak zaplanować dzień wesela tak, by potem wspominać przyjęcie i ceremonię przez całe życie? Co zrobić, by zadowolić zarówno siebie, jak i każdego zaproszonego gościa? Od czego zacząć planowanie wesela? Te oraz inne pytania zadaje sobie każda przyszła Para Młoda. Przygotowania weselne trwają z reguły od kilku tygodni do – nawet! – kilkunastu miesięcy. Czasami datę „bukuje” się nawet kilka lat wcześniej. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na wynajęciu rozchwytywanej restauracji. Podobnie jest zresztą z rezerwacją dobrego zespołu muzycznego. Jak zatem krok po kroku przygotować najważniejszy dzień swojego życia? Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to trudne. A nawet więcej. Dla przyszłej Pary Młodej załatwianie ślubnych spraw powinno być wyłącznie przyjemnością.

Krok pierwszy – rezerwacja miejsca na wesele

Z reguły narzeczeni rozpoczynają poszukiwania od restauracji, zajazdów oraz innych tego typu obiektów gastronomicznych, w których można zorganizować uroczystość weselną. Warto pamiętać, że przed podpisaniem ostatecznej umowy należy ustalić z obsługą kilka najważniejszych kwestii. Oto niektóre z nich:
– liczba osób, które mogą pomieścić się na Sali,
– przykładowe menu oraz możliwość wyboru własnych potraw,
– cena za osobę bądź parę (oraz dokładne wytyczne, co wlicza się w opłatę),
– miejsce na zespół muzyczny (w postaci sceny bądź wydzielonego obszaru),
– czas trwania przyjęcia weselnego (zazwyczaj w umowie ustala się dokładną godzinę rozpoczęcia i zakończenia imprezy).
Warto oczywiście zaznaczyć, że podane zagadnienia to jedynie niektóre rzeczy i kwestie, o które trzeba zapytać. W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. Coraz częściej popularnością cieszą się te kompleksy, które oprócz restauracji posiadają także pokoje noclegowe (które można za dodatkową opłatą udostępnić gościom weselnym).

Krok drugi – zespół na wesele

Muzyka to istotny element każdego wesela, Szczególnie w polskiej tradycji, według której tradycyjne wesele trwa do białego rana. Warto zatem zatrudnić taką kapelę, która zagra wspaniałą, znaną i popularną muzykę na żywo. Alternatywą jest oczywiście DJ (niemniej popularny w ostatnich latach). Trzeba również pamiętać o poprawinach, na których – podobnie jak na samym weselu – dobrej muzyki po prostu nie może zabraknąć. Jeśli wybierzemy odpowiedni zespół na wesele, możemy mieć pewność, że przyjęcie weselne będzie w stu procentach udane. Warto rozejrzeć się za idealną oprawą muzyczną w sieci, wpisując na przykład takie hasła jak http://kawkamusicband.pl zespół muzyczny w swoją wyszukiwarkę.

Krok trzeci (i najważniejszy) – ceremonia ślubna

Kilka miesięcy przed ślubem warto odwiedzić naszą parafię bądź urząd stanu cywilnego. Niestety formalności jest całkiem sporo, dlatego lepiej „załatwić” wszystko zawczasu. Warto ustalić również godzinę ślubu, by wcześniej ktoś nie zarezerwował jej przed nami. W przypadku ceremonii kościelnej ważny jest również kurs przedmałżeński, który trzeba odbyć, by otrzymać stosunkowe zaświadczenie. Szczegółowe informacje na ten temat przedstawi jednak podczas spotkania sam ksiądz. Godziny przyjmowania „interesantów” można znaleźć w kościelnych gablotach.
<

http://kawkamusicband.pl zespół muzyczny

Dodaj opinię

Your email address will not be published. Required fields are marked *